Kategoriler
Fiyatı

Dinleme ve Ses Kayıt

DİNLEME VE SES KAYIT

Ses kayıt cihazları artık günümüzde 7 den 77 ye büyük küçük demeden profesyonel ya da öğrenci demeden herkes tarafından kullanılır hale geldi. Kesinlikle bir tür teyp ile karıştırılmaması gereken bu tür teknoloji aletleri aynı zaman da bilgisayara bağlana bilme özeliğiyle, daha profesyonel ve daha kullanışlı hale geliyor. Piyasada birçok ses kayıt cihazı mevcuttur ve hemen hemen hepsi birbirinden farklı özellik ve görünüşe sahiptir. Satın almaya karar verdiğiniz böyle bir cihazın öncelikle isteklerinizi yerine getirebilmesi gerek ve ayrıca tabi ki belirlediniz bütçeye de uygun olmalıdır. Yani satın almak istediğiniz ürün ve ürünler hakkında bilgi edinmeniz gerekmektedir.

Örneğin bir ses kayıt cihazı için ses kayıt süresi önemlidir. Fakat buda modelden modele farklılık göstermektedir. Genelde kayıt süresi uzadığı takdirde kayıt kalitesinde bir düşüş görüldüğü söylenir. Sizlerde kaliteli bir kayıttan yana iseniz kayıt süresinin daha düşük olduğu cihazlar seçmelisiniz. Aynı şekilde veri depolama kapasitesinin de olması hatta bu kapasitenin geniş olması alacak olduğunuz bir cihaz için artı olacaktır. Günümüzde toplantı, ders vs. birçok amaçla kullanıldığı bu türden cihazları veri yönetim özellikleri bakımından incelenmesi de şart gelmektedir. Burada da ses aktivasyon özelliği öne çıkmaktadır. Yani konuşma kesildiği takdirde cihaz kendiliğinden yapmış olduğu kaydı durdurur. Peki ya bu kayıtları nereye nasıl aktara biliriz? Ses kayıt cihazlarda bakılması gereken bir diğer özellik bilgisayar bağlantısının olup olmadığı durumudur. Böyle bir özellik büyük ihtimalle ucuz yollarla aldığınız birçok üründe bulunmayacaktır. Bazı cihazlar biraz zor bir yöntem olan, bilgisayara kabloyla bağlanma yöntemine sahipken, bazıları da ve tabi ki bu en çok tavsiye edilen, kullanılan ve kullanışlı olan yöntemdir, doğrudan USB bağlantısına imkân veren cihazlardır da. Son olarak yerleşik bellek-çıkartılabilir bellek durumuna göz atacak olursak, çıkartıla bilir belleğin daha avantajlı olduğu görülür. Çünkü çıkarıla bilir belleği istediğiniz derecede büyük kapasiteye sahip bir bellek ile değiştire bilirsiniz. Yerleşik bellekte bu durumu tabi ki de gözlemleyemeyiz.

Ayrıca ses kayıt cihazlarına birçok başka türlü eşyaların içinde de rastlaya bilmekteyiz. Ev telefonları, prizler, kalemler, USB'ler ve tabi ki daha fazlası, fakat unutmamanız gereken bir diğer şeyse bu özelliklerin daha da fazla çoğaltıla bileceği ve bu özelliklerin çoğalmasıyla ödeyeceğiniz fiyatında artacağı gerçeğidir.

 

Göster:
Sırala:
GSM Dinleme Cihazı   GSM dinleme cihazı, ses algılama özelliğine sahip bir dinleme c..
249.00TL
Logitech Marka Sese Duyarlı Ortam Dinleme Cihazı Uzak mesafe ortam dinleme GSM cihazı ile D&uu..
299.00TL
Priz Görünümlü Sese Duyarlı Ortam Dinleme Cihazı Uzak mesafe ortam dinleme GS..
219.00TL
MP3 kayıt/çalma Yüksek kaliteli kristal netliğinde ses kaydı yapın ve 300 mW ..
499.00TL
ÇOK KÜÇÜK AMA ÇOK GÜÇLÜ Toplantılarda, Derslerd..
99.00TL
Teknik Özellikler   -Kayıt Formatı : WAV -Kayıt Hızı : 192K bps -Destek Sist..
89.00TL
1 yorum yapılmış.
8 GB Ultra Mini Ses Kayıt Cihazı 25 Saat Kesintisiz Yeni
ÇOK KÜÇÜK AMA ÇOK GÜÇLÜ Toplantılarda, Derslerde,..
149.00TL
90 Saat Kesintisiz Ses Kayıt Cihazı - Türkçe Menü Yeni
DİJİTAL SES KAYIT CİHAZI Teknik Özellikler   1. Yepyeni ve kaliteli hi-fi ses k..
189.00TL
DİJİTAL SES KAYIT CİHAZI Teknik Özellikler   1. Yepyeni ve kaliteli hi-fi ses k..
119.00TL
Teknik Özellikler   -Kayıt Formatı : WAV -Kayıt Hızı : 192K bps -Destek Sist..
89.00TL
Teknik Özellikler   -Kayıt Formatı : WAV -Kayıt Hızı : 192K bps -Destek Sist..
99.00TL
  Sim Kartlı Telsiz Telefon Dinleme Cihazı   Telsiz Telefon markası Panasonic..
499.00TL
Kalem Ses Kayıt Cihazı 8 Gb Hafıza Kalem ses kayıt cihazı kalem şeklinde olup profesyonel ses kay..
149.00TL
Loading...